hizliokuyoruz.com


TÜRKİYE’DE İLK KEZ SEVİYE SEVİYE HIZLI OKUMA! ÖĞRENCİLERE DERS KONULARIYLA, DOKTORLARA TIP METİNLERİYLE, AVUKAT VE SAVCILARA HUKUK METİNLERİYLE, İŞ ADAMLARINA EKONOMİ SİYASET GİBİ ALANLARDA SEÇKİN METİNLERLE HIZLI OKUMAYI ÖĞRETECEĞİZ!

Hizliokuyoruz.com UZMAN TÜRKOLOG KEZBAN KÜÇÜK’ün 21 yıllık çalışmalarını referans almaktadır!

Hizliokuyoruz.com UZMAN TÜRKOLOG KEZBAN KÜÇÜK’ün danışmanlığında, alanında uzman eğitimciler ve en donanımlı bilişim ekibi tarafından hazırlandı.

Kezban Küçük

UZMAN TÜRKOLOG

Uzman Türkolog Kezban Küçük kimdir?


1970’te Kars’ın Kağızman ilçesinde dünyaya gelen Kezban Küçük, yüksek öğrenimini Trakya Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlayıp yine aynı üniversitede Yüksek Lisans Eğitimi’ni Yeni Türk Edebiyatı alanında yapmıştır.

1996 yılından sonra hızlı okuma ile ilgilenmeye başlayan Küçük, ‘’Hızlı Okuma ve Anlama’’ yı yaş, sınıf, eğitim ve meslek seviyelerine göre detaylandırıp bu alanda birçok çalışmaya imza atmıştır. Hızlı Okuma ve Anlama içerik çalışmaları konusunda yoğunlaşıp bu konuda hazırlanan kitap komisyonlarına başkanlık yapmıştır. Öğretmenlik hayatında özellikle öğrenci ve öğretmen, eğitim üzerine yazdığı birçok yazıyla il ve Türkiye dereceleri almış, bakan, başbakan, ve Cumhurbaşkanı tarafından ödüllendirilmiştir. İlk ve ortaöğretimlerde, üniversitelerde seminerler gerçekleştiren Küçük,

  • İlkokul 3. Sınıflar İçin Hızlı Okuma
  • İlkokul 4. ve 5. Sınıflar İçin Hızlı Okuma
  • Ortaokullar İçin Hızlı Okuma
  • Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme

kitaplarının yazarlığını yapmıştır. Hızlı okuma ile ilgili interaktif eğitim ve bilgisayar programları geliştiren Küçük, aynı zamanda DOKY (Dinle, Oku, Konuş, Yaz) programı oluşturmuş, telif hakkını almıştır.

Profesyonel dinleme-okuma-konuşma-yazma eğitimleri şuan sadece HAKE’de uygulanmaktadır. Hâlihazırda bulunan kaynak çalışmaları tamamlandıktan sonra Türkiye çapında eğitime sunulacaktır. HAKE Anlayarak Hızlı Okuma Kursu’nun eğitim danışmalığını, organizasyon, içerik ve online program çalışmalarını yürütmeye devam eden Küçük, kurum kültürünün, ve vizyonunun oluşmasında önemli bir yer almaktadır