İstanbul

Anlayarak Hızlı Okuma Nedir?

Hızlı Okuma, öğrencinin göz kaslarının gelişimi sonucu beyne hızlı veri göndermesi, beynin gelen veriyi hızlı işlemesi ve algılaması sonucu oluşan bir üst düzey okuma-anlama becerisidir.

Hızlı Okuma eğitimi sayesinde kişinin göz kasları güçlenir, göz-beyin koordinasyonu sağlamlaşır, gözlerin daha geniş kelime gruplarını daha kısa sürede okuması ve algılaması sağlanır. Bu durum kişiye hızlı düşünme ve hızlı algılama olanağı sağlar. Gelişen göz-beyin koordinasyonu sayesinde öğrencinin algısı da güçlenir.

Sanılanın aksine normal okumanın hızlandırılması değil, tamamen farklı bir okuma tekniğidir.

Hızlı okuma becerisini edinmek, gözün ve beynin kapasitesini maksimum oranda kullanabilmeye bağlıdır. Bugüne kadar farkında olmadığınız için kullanamadığımız alanları keşfedeceksiniz.

Kimler İçindir?

Bu tekniği öğrenmek için bir üst yaş sınırı yoktur. Okuma ve algılama yeteneğini geliştirmek isteyen her birey bu eğitimi başarıyla uygulayabilir.

21 günlük online eğitim paketlerimizde başarıya ulaşmanın yolu öğrencide istikrar, gayret ve odaklanmadan geçer. Bu bağlamda okumada problemler yaşayan veya kendi başına istikrar sağlayamayan küçük sınıfların, bu eğitimini bir öğretmen eşliğinde almalarını daha verimli buluyoruz. (Çeşitli materyallerle desteklenen, öğretmen eşliğinde uzaktan eğitimlerimizi tercih edebilirsiniz.) Online eğitim paketlerimiz bu sebeple 5. Sınıflardan başlamaktadır.

Okuma becerisini geliştirmiş, sorunsuz okuyabilen 4. Sınıf öğrencileri de 5. Sınıf eğitim paketinden faydalanabilir ve verim alabilirler.

Ne fayda sağlar?

Bu eğitim ile anlayarak hızlı okuma becerisini kazanarak okuduğunuzu daha iyi algılayacak, hafızanızı ve odaklanma yeteneğinizi ve hayal gücünüzü güçlendirirken motivasyonunuzu da yükseltmiş olacaksınız.

Okumanız gereken evrakları veya bitirmeniz gereken ödevleri daha hızlı ve etkili bitirebilir veya sevdiğiniz bir kitabı daha hızlı bitirerek, yenilerine yer açabilirsiniz.

Zorunluluklara daha az zaman ayırın, sevdiğiniz vakitler çoğalsın!

  • Anlayarak okuma hızınız en az iki katına çıkacak. (Üç, dört veya beş katlara çıkması da mümkündür ve öğrencinin potansiyeline ve disiplinine bağlıdır.)
  • Odaklanma yetiniz güçlenecek ve motivasyonunuz artacak.
  • Öğrenciler; Sınavlarda zamanı yetiştirememe gibi bir sorununuz olmayacağı gibi dilerseniz okuduğunuzu tekrar etme şansınız olacak.
  • Yavaş okumadan kaynaklanan dikkat dağınıklıkları ortadan kalkacaktır. Örneğin paragraf sorularının sonundaki olumsuz soru köklerini daha dikkatli okuyarak, sınavlarda en az 5-7 net artış göreceksiniz
  • Potansiyelinizi kullanma memnuniyeti ile birlikte özgüveniniz artacak.
  • Daha hızlı ve daha iyi okudukları için daha fazla okuyacak, daha fazla okuduğunuz için kelime hazineniz, düşünme beceriniz, muhakeme yeteneğiniz, okuma kültürünüz, yaşam tarzınız, seçiciliğiniz, kısaca hayatınızın tüm alanları iyi yönde değişecektir. Okumak insanı geliştirir!
  • Hızlı okuma eğitimine ayıracağınız 21 gün, hayatınızın kalanına fazladan yüzlerce gün, ay, yıl olarak geri dönecektir.

Çağımızda bilgiye ulaşmak son derece kolaydır. Önemli olan milyonlarca bilgi içinde kısa sürede sentez ve analiz yapabilmek ve ihtiyaç duyduğumuz bilgiyi almaktır. Her şey değişirken, okuma tekniğimizin yenilenmesi ve ihtiyaca cevap verir hale gelmesi ise kaçınılmazdır!