Hızlı okuma eğitimlerinin biraz daha bilinilirlik kazandığı şu dönemde ‘’ Hızlı Okuma Kursu Alanlar ‘’ ikiye ayrılıyor.

1.      Hızlı okuma becerisini kazandıktan sonra rakiplerine fark atacağı bilinciyle en yakın arkadaşlarından bile başarısını saklayan sınava hazırlık grupları

2.      Hızlı okuma kursu almaları sosyal çevrede nasıl karşılanır kaygısıyla bunu saklayan yetişkinler

 

Hızlı okumayla beraber algının, dikkat ve odaklanmanın artması bir gerçektir. Ve bu yükseliş sınava hazırlanan öğrencilerde daha belirgin görülür. Özellikle paragraf sorularında 5-10 net artış olur. Kursumuzda geçmiş olduğumuz dönemlerde rastladığım bir olayı aktarmak isterim. Öğrencilerimizden B.G. 15 net artış gördüğünü söyledi. Bu muazzam bir şeydi. Kendisini tebrik ettik. Eğitmeni sormadan edemezdi, bu artışı dershanede nasıl karşılıyor diye sordu. Her öğretmenin dikkatini çekti, nasıl oldu, bu artışı neye borçlusun dediler. Çok çalıştım, çok test çözdüm demiş. Hızlı okuma tekniği öğrendiğini söylememiş. Ygs-lys sınavlarında rakiplerinden önde olmak için ona göre bu kursu kimse keşfetmemeliymiş.

Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden çok kursiyerimiz oldu. Önceki dönem öğrencilerimizin isimlerini gördüklerinde şaşkınlıkla aaa o da mı gelmiş, demek o yüzden final notları yükseldi gibi durumlarla karşılaşıyoruz.

2. Hızlı okuma kursu almaları sosyal çevrede nasıl karşılanır kaygısıyla bunu saklayan yetişkinlere gelecek olursak;

Özellikle telefon konuşmaları esnasında duyduğumuz, Bakırköyde’yim, bir kurstayım, bir yerdeyim, çocuğu getiriyorum gibi cevaplar. Hızlı okuma kursuna okumasında ya da anlamasında sıkıntı olanlar gelmiyor. Daha çok kitap okumak isteyen ama vakti olmayan yetişkinler, sayısal dersleri full çeken paragraf sorularında vakit kaybeden sınava hazırlanan öğrenciler, kitap okumayı sevmeyen ya da kitap okuma alışkanlığı kazanmak isteyen çocuklar geliyor. Ayrıca belirtmek isterim ki hızlı okuma kursuna gitmek ayıp değil, aksine bir övünçtür. Kişisel gelişiminiz için kendinize vereceğiniz en büyük hediye hızlı okuma tekniğini öğrenmektir.

Minimum 2 kat artış bile insan hayatı için ne büyük kazançtır. İki kat hızlı okumak…

Bu ay maaşınızın iki kat fazla aldığınızı düşünün, ya da harçlığını, iki kat boya sahip olmak, iki kat ömre sahip olmak… Satın alamayacağımız tek şey zaman ve biz bu zamanı en verimli şekilde kullanmayı öğrenmeliyiz.

Herkesin kursa ayıracak vakti ya da yeterli bütçesi olmayabilir. Hızlı okuma becerisini interaktif bir şekilde de edinebilirsiniz. 21 gün boyunca evde, işte, istediğiniz her yerden bağlanarak okuma hızınızı ve algılama oranınızı yükseltebilirsiniz. Son olarak çıkan ‘’ Online Hızlı Okuma Programı ‘’ mız Türkiye’deki en nitelikli, en faydaya dönük, en profesyonel hızlı okuma programıdır.

Günümüzde her şey değişirken, her şey yenilenirken okuma aracımızın eski kalması eziyetten başka bir şey değildir.

 

                                             Şerife AYDIN
                                            HAKE HIZLI OKUMA KURSU MÜDÜRÜ