HERKES HIZLI OKUYABİLİR Mİ?

Elbette herkes mevcut hızından çok daha hızlı okuyabilir. 21 gün boyunca sürdürülen, göz-beyin-bellek çalışmaları sonucunda en az iki katına çıkmak son derece kolay hatta HİZLİOKUYORUZ.COM bünyesinde %100 başarı garantisi verilen bir artıştır.

 

 

HIZLI OKUMA BECERİSİ KAZANMA VE YAŞ İLİŞKİSİ?

İçerisinde pek çok unsuru barındıran anlayarak hızlı okuma eğitimi önündeki en büyük iki engel: “Önyargı ve alışkanlıktır.” Küçük yaşlarda bu iki şey de neredeyse yok denecek kadar azdır. Küçük yaş gruplarında yapabilirlik daha fazla, ön yargı daha azdır. Bu anlamda daha avantajlılardır.

 Yetişkinlerde bilinç daha fazladır. Alışkanlıklarını daha zor terk etmeleri ve ön yargılarının daha fazla olmasına karşın hızlı okuma bilincine daha fazla sahip olmaları açısından avantajlılardır.

 

 

HIZLI OKUMA TEKNİĞİNİ ÖĞRENDİKTEN SONRA UNUTUR MUYUM?

Hızlı okuma tekniği öğrenildikten sonra unutulan bir beceri değildir. Çünkü alışkanlık kazanmak hedeflenmektedir. Hızlı okuma 21 gün tekrar sonucunda alışkanlık haline gelmektedir.

 

 

ONLİNE HIZLI OKUMA PROGRAMINI UYGULAYARAK DA HIZLI OKUYABİLİR MİYİM?

Hızlı okuma becerisi kazanmak kişinin kendi iradesine bağlıdır. Kurslarda verilen eğitimlerde eğitmen eşliğinde disiplinli geçen süreci online eğitimle de deneyimleyebilirsiniz.

Spor salonuna gidip spor yapan ve istediği sonucu yakalayan insanlar olduğu kadar evde koşu bandı ve benzeri aletlerle çalışan ve aynı başarılı sonuca ulaşan insanların varlığı bunun bir örneğidir. Kursa gitmeye vakti olmayan ya da bulunduğu ilde kurs olmayan kişiler için kesinlikle kaçırılmaması gereken bir fırsattır.

 

 

HIZLI OKUYUNCA ANLAYAMAZSAM?

Yapılan araştırmalar okuma hızı arttıkça anlama düzeyinin de arttığını ortaya koymaktadır. Dakikada 700 kelime işleyebilen bir beyne 200 kelime gönderdiğimizde, beynimizde bir boşluk oluşuyor. Bu yüzden hayal kuruyoruz ya da farklı düşüncelerle meşgul oluyoruz. Bu yüzden okuduğumuza odaklanamıyor ve anlamakta zorluk çekiyoruz.

Hızlı okuma egzersizlerinin sonunda okuma hızı arttıkça, beyinde boşluk kalmaz. Dolayısıyla beyin artık farklı düşüncelerle meşgul olmaz. Bu yüzden okuduğuna daha fazla odaklanabilir.

HİZLİOKUYORUZ.COM ile beraber okuma hızınızı ve anlama oranınızı %100 artırabilirsiniz.

KAÇ DERSTEN SONRA GELİŞİMİ FARK EDEBİLİRİM?

Hizliokuyoruz.com egzersiz uygulamaları hızlı görme-hızlı fark etme- göz kaslarını geliştirme-görme alanını genişletme ile başlayacaktır. 14 gün boyunca yapacağınız egzersizler göz kaslarınızı geliştirecek ve yeni okuma şekline alışmanızı sağlayacaktır. 15.günden itibaren kavrama düzeyiniz artacaktır. Gözleriniz artık bu tekniğe alıştığı için bunu her tür materyalde kullanmanız gerekecektir. Özellikle süre tutup okuma yapmanız tavsiye edilir. Hedefinize her gün ne kadar yaklaştığınızı görmeniz açısından önemlidir. Sınava hazırlananların ise her gün 40 paragraf sorusu çözmesi ve süre-netleri not alması takip açısından önemlidir.

 

 

HİZLİOKUYORUZ.COM ONLİNE HIZLI OKUMA PROGRAMINI HER BİLGİSAYARDA KULLANABİLİRMİYİM?

İnternete bağlanabildiğiniz her yerden Hizliokuyoruz.com’a bağlanabilirsiniz. Her türlü bilgisayar, tablet ve akıllı cep telefonlarından google tarayıcısı üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

 

 

 

DİĞER ONLİNE PROGRAMLARDAN FARKINIZ NEDİR?

Türkiye’de ilk kez seviyelere göre farklı hazırlanmış hızlı okuma programıdır.

Öğrencilere ders konularıyla, doktorlara tıp metinleriyle, avukat ve savcılara hukuk metinleriyle, iş adamlarına ekonomi siyaset gibi alanlarda seçkin metinlerle hızlı okumayı öğretmektedir.

Hizliokuyoruz.com UZMAN TÜRKOLOG KEZBAN KÜÇÜK’ün 25 yıllık çalışmalarını referans almaktadır!

Hizliokuyoruz.com UZMAN TÜRKOLOG KEZBAN KÜÇÜK’ün danışmanlığında, alanında uzman eğitimciler ve en donanımlı bilişim ekibi tarafından hazırlanmıştır.

UZMAN TÜRKOLOG KEZBAN KÜÇÜK hızlı okuma alanında en uzun süre çalışmış, 5 ayrı ilde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı hızlı okuma kursu işletmiş, alanda basılı 5 kitaba sahip olan ve patentini aldığı DOKY ( Dinleme-Okuma-Konuşma-Yazma ) Eğitimlerini oluşturmuş ve geliştirmiştir. HAKE HIZLI OKUMA KURSU’nun katkılarıyla Medyascoptv’de her hafta okuma üzerine çalışan akademisyenleri, uzmanları, yazarları konuk ettiği ‘’ Okuma Kültürü ‘’ adlı programı yapmaya devam etmektedir.

İçerisinde binlerce metin önce kendi tarafından sonra pedagoglar ve uzman eğitimciler tarafından incelenmiştir.