İstanbul
Okuma ve anlama hızınızı geliştirmek, üniversite hayatınız boyunca okumak zorunda kalacağınız yüzlerce sayfalık ders kitapları, ders notları, web okumaları, kitap vb. gibi materyali çok daha kısa bir zaman içinde okuyup bitirmenizi sağlayacaktır. Günde ders çalışırken okumaya harcadığınız 1,5-2 saatlik zamanı 45-50 dakikaya indirebilir, sınav öncesi gece uykusuz kalmadan başarılı olabilir, sosyal yaşamanıza çok daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

Ortalama bir KPSS, DGS, TUS, DUS, ALES sorusu 40-45 kelimeden oluşur. Normal bir öğrencinin bu soruyu sadece okuması 15-20 saniyesini alır. Anlayarak hızlı okuma eğitimini alan bir öğrenci ise, aynı soruyu daha iyi anlayarak 5-7 saniyede okur ve her soruda 10 saniye, tüm sınavlarda ’30-40 dakika ekstra zaman’ kazanır. Yalnızca bir sorunun bile, sıralamada bin kişi öne geçmenizi sağlayacağı ya da geriye düşmenize neden olacağı bir sınavda bu çok önemli bir kazanım olacaktır.

Anlayarak hızlı okuma eğitimi sayesinde sınavlara hazırlanırken 2, 3 ya da 4 kat daha hızlı okuyabilecek, daha iyi algılayabilecek ve sınav esnasında da 30-40 dakika ekstra zaman kazanacaksınız.

Hızlı okuma tekniği ile konsantrasyon ve dikkat artar, odaklanma sağlanır. Bu program ile hız ve algınız gelişecek, iş hayatınıza başlamadan önce bu yetiye daha üniversite yıllarında sahip olacak ve hep bir adım önde olacaksınız.


Öğrencilerimiz Hızlı Okuma Eğitiminde Ne Kazanacaklar?

  • Anlayarak okuma hızları en az iki katına çıkacaktır.
  • Odaklanmaları ve motivasyonları artacaktır.
  • Yavaş okumadan kaynaklanan dikkat dağınıklıkları ortadan kalkacaktır. Okuduklarını daha iyi anlar ve kavrar hale geleceklerdir. Geri dönüşsüz okuma yapacaklardır.
  • İş hayatına atılmaya kendilerini hazır hissedeceklerdir.
  • Özgüvenleri artacaktır.
  • Daha hızlı ve daha iyi okudukları için daha fazla okuyacak, daha fazla okudukları için kelime hazineleri, düşünme becerileri, muhakeme yetenekleri, okuma kültürleri, yaşam tarzları, seçicilikleri, kısaca hayatlarının tüm alanları iyi yönde değişecektir.
  • Hızlı okuma eğitimine ayıracakları 21 gün, kendi hayatlarına fazladan yüzlerce gün, ay, yıl olarak geri dönecektir.